SESJE NOWORODKOWE

KIEDY?
Najlepszym czasem na wykonanie sesji noworodkowej jest czas między 5. a 14. (ewentualnie 21.) dniem życia maleństwa. W tym czasie dzieci śpią przez większą część dnia oraz są wyjątkowo elastyczne. Zazwyczaj wtedy też nie pojawia się jeszcze trądzik niemowlęcy bądź nie jest zbyt obfity oraz nie występują kolki.
Wcześniaki i bliźniaki – sesję najlepiej wykonać w dniu ich planowanych narodzin (o ile oczywiście wszystkie wyniki bobasów są prawidłowe).
Dzieci urodzone poprzez cesarskie cięcie – najlepiej około 10 dnia, chociaż to sprawa indywidualna i jeżeli dziecko było przenoszone można sesję wykonać wcześniej.
Aby mieć pewność, że w tym krótkim czasie znajdziemy wspólny dogodny termin na wykonanie sesji proponuję wstępnie zarezerwować termin jeszcze przed porodem.
WAŻNE! Należy unikać umawiania się na sesję po szczepieniach oraz w czasie przeziębień dziecka.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ PRZED PRZYJAZDEM NA SESJĘ
Proszę nie karmić maleństwa na chwilę przed przyjazdem – karmienie powinno odbyć się po przyjeździe do studia (lub po moim przyjeździe do Państwa). Jeżeli dzieciątko jest karmione mlekiem modyfikowanym lub w sposób mieszany proszę o odciągnięcie mleka do butelki/ zabranie ze sobą dodatkowej porcji mieszanki (w razie gdyby noworodek zaczął się przebudzać zaraz po ułożeniu, aby szybko zareagować i powstrzymać wybudzanie).
W wypadku, gdy maleństwo korzysta ze smoczka, należy o nim pamiętać. Proszę zabrać również kocyk małego modela – przydatny podczas karmienia oraz układania – znajomy zapach wpływa na poczucie bezpieczeństwa u dziecka. Równie ważne jest, aby rodzice pamiętali o dodatkowym ubranku dla dziecka (w razie, gdyby dziecko się ubrudziło podczas jedzenia lub przebierania), pieluszce tetrowej/bambusowej oraz o kilku pieluchach na zmianę (w trakcie zmiany stylizacji może się zdarzyć, że konieczna będzie każdorazowa zmiana pieluchy).

UBIÓR NA SESJĘ
W studio dostępny jest cały wachlarz ubrań dla noworodków – od owijek przez spódniczki TUTU, szydełkowe zestawy po różnego rodzaju czapeczki i opaski. Jeśli mimo to rodzice chcą sfotografować w czymś szczególnym swoje maleństwo, to oczywiście można zabrać to ze sobą (zazwyczaj są to sukieneczki i opaski dla małych dam).
WAŻNE! Części garderoby, koce oraz wszystko, z czym ma bezpośredni kontakt skóra dziecka prane jest w proszku dla niemowląt, aby obniżyć do minimum niebezpieczeństwo wystąpienia uczulenia.

UBIÓR RODZICÓW
Należy pomyśleć o ubraniach spójnych kolorystycznie i stylistycznie, bez zbędnych nadruków.