SESJE NIEMOWLĘCE

KIEDY?
O sesji niemowlęcej mówimy, gdy mamy do czynienia z dziećmi starszymi niż trzy tygodnie i poniżej pierwszego roku życia. Maleństwa jedno czy dwumiesięczne dalej śpią dosyć dużo, jednak są bardziej czujne i mniej elastyczne. Dobrym momentem na zrobienie sesji niemowlęcej jest czas, kiedy unoszenie główki nie sprawia dziecku już takiej trudności i jest w stanie wytrzymać w takiej pozycji kilka minut bez płaczu czy marudzenia. Kolejnym momentem dobrym do fotografowania jest czas, gdy bobas samodzielnie siedzi – takie fotografie mają dużo emocji, a podczas sesji pojawia się więcej rekwizytów. Należy również pamiętać, aby nie przychodzić z całą rodziną (babciami, dziadkami, ciotkami etc.), ponieważ sesja to intymne przeżycie i ciężko o skupienie w tak dużym gronie, a mały model może się wręcz zdenerwować lub poczuć się przytłoczony taką ilością obserwatorów.

UBIÓR NA SESJĘ
W studio dostępny jest cały wachlarz ubrań dla niemowląt – od spódniczek TUTU przez szydełkowe zestawy po różnego rodzaju sukienki, spodnie, bodziaki, czapeczki i opaski. Mimo wszystko warto zabrać ze sobą ulubione ubranka maleństwa (zazwyczaj są to sukieneczki i opaski dla małych dam, koszule/elegancie komplety dla chłopców).

WAŻNE! Części garderoby, koce oraz wszystko, z czym ma bezpośredni kontakt skóra dziecka prane jest w proszku dla niemowląt, aby obniżyć do minimum niebezpieczeństwo wystąpienia uczulenia.

UBIÓR RODZICÓW   
Należy pomyśleć o ubraniach spójnych kolorystycznie i stylistycznie, bez zbędnych
nadruków.

WAŻNE! Należy unikać umawiania się na sesję po szczepieniach oraz w czasie przeziębień dziecka.